fbpx

FAQ

Podjęłaś/Podjąłeś świetną decyzję, decydując się na Havening! Te techniki mogą wprowadzić pozytywne i zdrowe zmiany w Twoim mózgu i ciele, które będą Ci służyć przez resztę życia.

Co to są Havening Techniques®?

Havening Techniques® nie jest ani psychoterapią, ani terapią. Jest to zestaw metod i protokołów, które wykorzystują dotyk w celu aktywacji mechanizmów samouzdrowienia mózgu. Te metody zostały zaprojektowane w celu redukcji stresu oraz eliminacji negatywnych emocji związanych z traumą.

Havening działa poprzez naturalne elektrochemiczne zmiany w mózgu, wspomagane przez kojący dotyk, a czasami ruchy oczu lub mentalne rozproszenie.

Wstępne badania pokazały, że Havening może być skuteczne i zdaje się rozwiązywać problemy szybko i trwale. Jednak wciąż jest postrzegane jako poza tradycyjnymi zachodnimi podejściami do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Dla kogo jest przeznaczona metoda Havening?

Havening jest przeznaczone dla osób, które przeżyły stresujące wydarzenia, cierpią na zaburzenia lękowe, PTSD (zespół stresu pourazowego) lub inne formy emocjonalnego dyskomfortu. Na sesjach rozmawiamy bezpośrednio na "Ty". Unikamy "Pan, Pani".

Jakie są zalety korzystania z Havening?

-Szybkie efekty w redukcji stresu i lęku.
-Możliwość zastosowania w różnych kontekstach terapeutycznych.
-Może być używane samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami terapeutycznymi.

Czy są jakieś przeciwwskazania do korzystania z metody Havening?

Nie zaleca się korzystania z metody Havening bez wcześniejszej konsultacji z wykwalifikowanym specjalistą, szczególnie w przypadku osób z diagnozami psychiatrycznymi. Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy Havening jest dla Ciebie, zadzwoń lub napisz do mnie pod nr. 732 231 470

Czy jedna sesja jest wystarczająca?

Prawie zawsze jedna sesja technik Havening pomaga w obniżeniu intensywności emocji oraz reakcji somatycznych (czyli reakcji ciała). Możesz zauważyć, że po jednej sesji jesteś mniej zestresowany, mniej lękliwy czy że objawy takie jak napięcie mięśniowe ulegają zmniejszeniu. Ale warto mieć na uwadze, że prawie zawsze warto wrócić do tematu w następnej sesji, aby upewnić się, że pozostałe schowane pamięci, również zostaną poddane Technikami Havening.

Czy jedna sesja wystarczy do usunięcia nieprzyjemnych objawów po traumie?

Najczęściej jedna sesja nie jest wystarczająca do całkowitego usunięcia związania emocjonalnego traumy. Techniki Havening są skuteczne, ale trudniejsze przypadki czy głęboko zakorzenione problemy emocjonalne mogą wymagać dłuższej terapii i powrotu do danej sprawy etapami.

Czy można ocenić efektywność technik po jednej sesji?

Po jednej sesji można zauważyć pewne pozytywne zmiany, ale pełna ocena efektywności terapii jest możliwa dopiero po kilku sesjach.

Dlaczego warto wrócić do danej sprawy etapami?

Każda sesja technik Havening pomaga w rozluźnieniu “wiązania” emocjonalnego z traumą, ale najczęściej potrzeba kilku sesji, aby całkowicie je “odkodować” i usunąć z pamięci emocjonalnej.

Gdzie się odbywają sesje Havening?

Sesje odbywają się online za pomocą narzędzi takich jak Zoom czy Google Meet, w formie wideorozmowy. Sesje online są równie efektywne jak te stacjonarne. Jeśli ktoś nie ma możliwości uczestniczenia w sesji online, istnieje możliwość umówienia się na sesję stacjonarną. Sesje stacjonarne odbywają się w Warszawie, na Mokotowie.

Ile kosztuje 1 sesja Havening Techniques®?

Cena jednej sesji to 250zł.

Czego mogę się spodziewać po sesji?

Po sesji możesz:
● Czuć, jakby ciężar został zdjęty lub czujesz się lżej.
● Mieć dodatkową energię w kroku.
● Czuć się zmęczony, jakbyś chciał się zdrzemnąć lub dłużej spać.
● Zauważyć, że pewne nieprzyjemne uczucia zniknęły.
● Czuć się zharmonizowany i z powrotem w "przepływie" życia.
● Łatwiej zaprzestać niezdrowych nawyków.
● Doświadczyć jaśniejszych osobistych granic.
● Działać bardziej zgodnie z własną intuicją.
● Patrzeć na rzeczy z innej perspektywy.

Możesz również czuć się nieco zdezorientowany, "przygnębiony" lub emocjonalny po sesji. To jest normalne i zwykle mija w ciągu dnia lub dwóch.

To również normalne, że czujesz się sceptycznie, jakbyś czekał, aż stare uczucia wrócą.

Kliniczne raporty z użycia Havening nie pokazują dodatkowych skutków ubocznych, gdy są stosowane odpowiednio. Jednak korzystając z Havening podczas naszych wspólnych sesji lub samodzielnie między sesjami, możesz doświadczyć pewnego emocjonalnego cierpienia i/lub fizycznego dyskomfortu, które mogą być postrzegane jako negatywne.

Nierozwiązane wspomnienia mogą również pojawić się po sesji Havening i wskazywać na inne problemy lub incydenty, które mogą wymagać uwagi.

Korzystając z Havening, jest możliwe, że wcześniej żywe lub traumatyczne wspomnienia mogą zblednąć, co jest pozytywnym wynikiem.

Jednak może to negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność do składania zeznań sądowych, które mają takie samo emocjonalne oddziaływanie jak przed zastosowaniem HT w odniesieniu do traumatycznego incydentu.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania po sesji, proszę daj mi znać od razu.

Wasze opinie

DOSKONAŁA
10 opinii na
Dagmara Wróbel Domaniewska
Dagmara Wróbel Domaniewska
2023-10-07
Jestem w tym momencie po 2 sesjach z Sergio i ta metoda zdecydowanie działa. Od lat szukam skutecznej metody, która pomoże mi w uwolnieniu wszystkich moich traum i trudnych emocji a jest tego sporo i jestem zachwycona rezultatami. Wróciła do mojego życia nadzieja, że jestem w stanie uporać się z demonami przyszłości i ruszyć po swoje marzenia. Sergio jest bardzo kompetentny, delikatny, uważny i bardzo pozytywny a do tego bardzo doświadczony i profesjonalny. Można mu zaufać. Ma podejście bardzo indywidualne. Polecam każdej osobie, która napotkała na swojej drodze trudności z którymi nie jest w stanie poradzić sobie sama.
Lucjan Wesolowski
Lucjan Wesolowski
2023-10-04
Bardzo dobra, skuteczna terapia.
Julia Ostrowska
Julia Ostrowska
2023-09-27
Jestem niesamowicie pozytywnie zaskoczona jak jedna sesja pozytywnie wpłynęła na mnie i na postrzeganie mojego traumatycznego przeżycia, nie wierzyłam ze to możliwe… podejście Sergio, protekcjonalizm i empatia są nie do opisania!😇 zdecydowanie jeśli ktoś się waha - watro spróbować, jestem osobiście zachwycona rezultatem i na pewno na jednej sesji nie poprzestanę🤍
Ruslan Kmyta
Ruslan Kmyta
2023-09-26
Polecam , po pierwszej wizycie odczułem zmiany . Pomaga przy atakach paniki ( przy regularnej pracy nad sobą ) . Byłem zdiwionym kiedy pod czas ataki paniki ( nie moglem oddychac / bol serca itd ) zacząłem stosować technikę i za 4 min atak paniki nagle znika . Polecam ✅
Ania Klim-Jaworska
Ania Klim-Jaworska
2023-09-14
W tak delikatnych kwestiach jak praca z traumą, złością i wszelkimi pochodnymi tego, jakie się przejawiają w życiu potrzeba kogoś z ogromnym wsparciem, wyczuciem i sercem. U Sergio jest coś jeszcze więcej - słuchające serce. Trafiłam najlepiej jak mogłam, wiem że jestem wysłuchiwana i słyszana. I też widzę realne efekty naszej pracy w życiu codziennym 😊🌟😊 Polecam z serca!
Zuzanna Ber
Zuzanna Ber
2023-09-12
Pierwszy raz do Sergia trafiłam kilka lat temu na warsztaty z uwalniania emocji, jest to człowiek, który sam w sobie ma po prostu tak ciepła, wręcz uzdrawiającą energię, ze sama jego obecność jest kojąca. Tym razem spotkaliśmy się na sesji havening, gdzie po jednym razie przepracowaliśmy prawie całkowicie paraliżujący ból po stracie czworonożnego przyjaciela. Po tygodniu w końcu stres i ból zszedł ze mnie a ja mogłam przespać pierwszą noc bez budzenia się co 10/15 minut. Wiem, że od teraz każde traumatyczne przeżycie chcę przepracowywać w taki sposób. Polecam każdemu, kto zmaga się z jakimiś traumami, które utrudniają codzienne funkcjonowanie.
Marcelina Cerek
Marcelina Cerek
2023-08-23
Poczułam od pana super wsparcie psychicznie, bardzo mi pomógł. Widać, że zna się na życiu:)
Ewelina Lejman
Ewelina Lejman
2023-06-18
Miły i sympatyczna osoba . Myślę że wrócę jeszcze. Polecam całego serduszka
Julia Kusiak
Julia Kusiak
2023-06-05
Gorąco polecam! Miałam okazję wielokrotnie odwiedzić Sergio, a z pewnością będę to robić również w przyszłości. Sergio to niezwykle wszechstronna osoba, posiadająca głęboką wiedzę. Potrafi zgrabnie połączyć świat medytacji i psychologii, tworząc unikalne podejście do terapii. Jeśli ktoś poszukuje nietypowych metod terapeutycznych, to Sergio jest odpowiednim wyborem. Nie tylko doskonale słucha, ale także umiejętnie prowadzi dialog, tworząc przestrzeń do głębokiej refleksji i samorozwoju. Jest niezwykle empatyczną osobą, która stwarza bezpieczną i przyjazną atmosferę podczas sesji. Od pierwszej wizyty czułam się komfortowo i swobodnie dzieląc się swoimi myślami i uczuciami. Był naprawdę dobrym słuchaczem i potrafił zrozumieć moje problemy oraz perspektywę, z jakiej je postrzegam. Jego profesjonalizm, empatia i umiejętność tworzenia otwartej atmosfery sprawiły, że terapia była naprawdę wartościowym doświadczeniem. Jeśli szukasz kompetentnego i zaangażowanego psychologa, Sergio jest doskonałym wyborem.
Masz dodatkowe pytania? Napisz na maila: