fbpx

FAQ

Czy można się umówić na krótki telefon przed umówieniem wizyty?

Nie tylko jest to możliwe, ale jest zalecane. Możemy się umówić na 10 minutowy bezpłatny telefon, po którym zdecydujesz czy chcesz umówić wizytę. Bardzo ważne jest, aby "sie polubić". Rozmowa z terapeutą nie musi być "przyjemna", ale powinna ona być harmonijna i sprawiać dobre wrażenia. Ludzie są różni, różne tembry głosu mogą wpywać korzystnie lub niekorzystnie na przebieg terapii. Dlatego warto mieć krótki telefon przed umawianiem konsultacji. Jest ważne również z punktu widzenia terapeuty. Nie każdy terapeuta zajmuje się wszystkim. Jeśli dany temat wychodzi poza zakres moich specjalności, wtedy zasugeruję sięgać do terapeuty lub psychologa, który specjalizuje w konkretnej dziedzinie.

Czy jest zachowana anonymowość?

Każda sesja ze mną jest objęta tajemnicą. To znaczy, że:
  • Nie musisz podawać danych osobowych. Wystarczy informacja, ile masz lat. Imię możesz, ale nie musisz podać.
  • Zapisy / notatki potrzebne do superwizji nie mają cech umożliwiających identyfikację osoby. Na podstawie notatek nie ma możliwości zrozumieć lub dotrzeć do danych osobowych.
  • W przypadku zagrożenia życia albo zdrowia klienta lub innych osób, psycholog jest zwolniony z tajemnicy zawodowej.

Czy oferujecie Państwo usługi online lub telefoniczne?

Sesje i spotkania mogą się odbyć online. Najlepiej aby pierwsza sesja odbyła się stacjonarnie, ale nie jest to obowiązkowe.

Co mogę oczekiwać po pierwszej wizycie?

Jeśli chodzi o psychoterapię, to pierwsza wizyta, a często również pierwsze 2,3 wizyty są zapoznawcze. Są one konieczne, aby terapeuta miał pełną wizję na temat sytuacji życiowej klienta. Na pierwszych sesjach najczęściej są omawiane tematy dzieciństwa, szkoły, dorastanie, studiów, praca, relacji w rodzinie i ze znajomymi.

Jak powinienem się przygotować do spotkania z psychologiem?

Na spotkaniu nie można być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jeśli są to spotkania online, warto dbać o to, aby połączenie internetowe było wystarczająco szybkie, aby nie było zakłóceń. Jednocześnie w przypadku spotkań online ważne być sami w domu, lub chociaż w sami w pokoju.

Jak długo trwa terapia?

Nie narzucam ram, jak długo powinna trwać terapia. Powinna ona trwać tak długo jak jest pomocna, a decyzja należy do Ciebie. Jeśli widzisz korzyści możesz kontynuować. Najczęściej długość terapii można oszacować dopiero po około 3-4 miesiecy regularnych sesji. Jednak pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku spotkaniach, a czasem i wcześniej.

Piszesz na ty, czy też konsultację są na ty?

Jak najbardziej tak. Rozmowa na Ty jest częścią mojej metody pracy, bez wględu na wiek i zajmowane stanowisko. Każda osoba, która zapisze się na sesję do mnie z góry zgadza się z tą zasadą.

Jak działają sesję zdalne?

Sesje telefoniczne to świetny sposób na wygodną rozmowę ze mną za pomocą telefonu stacjonarnego lub komórkowego, bez względu na to, gdzie jesteś. Opcją zalecaną jest również wideotelefon za pomocą Skype, Zoom, itp. Aby porozmawiać ze mną przez telefon lub wideo, musisz umówić się na spotkanie i o ustalonej godzinie w dniu sesji możesz do mnie zadzwonić.

Jaki jest koszt wizyty u psychologa?

Koszty wizyt są dostępne na stronie Cennik
Masz dodatkowe pytania? Napisz na maila: