fbpx

Sekrety rozwoju osobistego – o książce

Sekrety rozwoju osobistego

„Sekrety Rozwoju Osobistego” mojego autorstwa to fundamentalna lektura dla każdego, kto poszukuje głębokiego zrozumienia psychologicznych i duchowych aspektów rozwoju osobistego oraz ochrony przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi. Niniejsza książka stanowi most łączący teorię psychologiczną z praktycznym zastosowaniem, skupiając się na rozpoznawaniu, opisaniu i unikaniu toksycznych grup, sekt i nadużyć, które mogą występować w takich środowiskach. Zgłębiam mechanizmy fanatyzmu, podkreślając jednocześnie wagę zachowania umiaru i krytycznego myślenia.

Nie wszystko co wygląda dobrze jest to korzystne. I nie wszystko co wygląda złe, jest niekorzystne. Nie ma jednej reguły. W ocenie też kierujmy się brakiem fanatyzmu, nawet jeśli jesteśmy czegoś na 100% pewni.

Zawarte w niej treści odnoszą się do szerokiego spektrum tematów, od energetyki przez medytację, aż po praktyki duchowe, takie jak joga i tantra – prezentowane w sposób, który oddziela mity od rzeczywistości. Książka ta przekazuje czytelnikom narzędzia niezbędne do budowania zdrowych relacji, komunikacji i samodyscypliny, jednocześnie wskazując na pułapki i zagrożenia związane z niektórymi ścieżkami rozwoju osobistego.

Jako jedyna książka w Polsce ma zielone światło od Dr. Betty Martyn na opisanie Koła Zgody®.

Dzięki przystępnemu językowi i akademickiemu podejściu, „Sekrety Rozwoju Osobistego” są nieocenionym zasobem dla osób dążących do samorozwoju, zainteresowanych psychologią, jak i dla profesjonalistów pracujących w dziedzinie psychologii i psychotraumatologii. Rozdziały dotyczące energetyki, pierwszych kroków do celu, tantry, medytacji, czakr, relacji seksualnych i uczuciowych, unikania przeszkód i problemów oraz eksploracji szkodliwości niektórych praktyk oferują kompleksowe spojrzenie na proces samodoskonalenia, podkreślając znaczenie świadomej praktyki i ochrony przed manipulacją.

Ta książka jest nie tylko przewodnikiem po świecie rozwoju osobistego, ale także ostrzeżeniem przed zagrożeniami, jakie niesie za sobą niewłaściwe podejście do samodoskonalenia. „Sekrety Rozwoju Osobistego” to esencja wiedzy, niezbędna każdemu, kto chce nie tylko osiągnąć harmonię i równowagę w życiu, ale również ochronić się przed potencjalnymi szkodami psychicznymi wynikającymi z uczestnictwa w toksycznych grupach i sektach.

Uwaga! Ta książka nie jest przeciwko rozwojowi osobistemu i duchowemu. Ta książka opisuje zarówno korzyści jak i niekorzyści różnych praktyk najczęściej wykonywane przez osoby bez odpowiedniego doświadczenia, lub przez osoby, które kierują się fanatyzmem duchowym lub fanatyzmem naukowym.

Recenzje książki

Każdy dzisiaj pragnie się rozwijać. Samodoskonalenie stało się ścieżką, którą wstyd jest obecnie nie podążać. Niestety, wiele osób wydaje się ślepo iść tą drogą, nie zważając na to, od kogo się uczą i kogo obdarowują swoim zaufaniem. Z podążaniem za pseudonauczycielami wiążą się nierzadko przykre konsekwencje, które bywają czasem tragiczne w skutkach. Książka ta rzuca światło na to, o czym w świecie rozwoju się mówi niewiele – na wszystkie jego cienie i zagrożenia, które się pojawiają. W przyjaznej dla czytelnika formie pokazuje obszary warte eksploracji, opisując je bez cenzury i mydlenia oczu. Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto chce w zdroworozsądkowy i bezpieczny sposób zacząć eksplorować swoją duszę, ciało i umysł.

Milena Wojnarowska
Coach, nauczycielka mindfulness, psycholożka – przystanekmindfulness.pl

„Sekrety rozwoju osobistego” jest dowodem na to, że moc jest w nas. W książce przemawia mądry i świadomy nauczyciel. Mamy szczęście, że zabiera nas w podróż ku dochodzeniu do prawdy o sobie samym i tego, co nam w duszy gra.

Katarzyna Zawisza
Psychoterapeutka w trakcie szkolenia, psycholożka, psychodietetyczka, interwentka kryzysowa

Może się wydawać, że już to słyszeliśmy, już to wiemy, ile można o tym przypominać… Praktykuj uważność, zrób przerwę od social mediów, nie faszeruj się niekończącymi się negatywnymi wiadomościami z telewizji. A jednak przypominać trzeba i te przypomnienia, podparte mnóstwem wiedzy oraz wieloma źródłami, otrzymujemy w tej książce. Świat naciska na nas i żąda naszej uwagi, a duchowość stawia się na równi z dewocjonalną religijnością. Dobrze było sobie przypomnieć, dzięki Sergio, że warto zwolnić, zajrzeć w głąb siebie i zamienić bezmyślne przeglądanie internetu na uważny, jesienny spacer z dziećmi.

Sara Andrychiewicz
Współtwórczyni kanału na YouTube „Światusy”, sarapisze.pl

Książka Sergio S Dorje „Sekrety rozwoju osobistego” jest autentyczna i pisana od serca. Autor prowadzi nas przez szerokie spektrum narzędzi i metod z obszarów rozwoju – zarówno ze świata zachodu, jak i wschodu. Co ważne – nie tylko omawia metody (takie jak np. różne podejścia do medytacji, pracę z intencjami i wiele innych), ale dodaje historie z życia, przykłady – przez co książka jest łatwiej przyswajalna, ciekawa i przydatna. Na szczególną uwagę zasługują również wskazówki i przestrogi dla Czytelnika, który być może wchodzi dopiero w świat rozwoju – czego unikać, jak wybrać dla siebie dobrze i tak, żeby naprawdę się rozwijać, a nie wpaść w pułapkę manipulacji. Czytając książkę Sergio S Dorje czułam „energetyczne skrócenie dystansu” tak jakby lektura była rozmową, a nie tylko monologiem autora. Czujemy zaproszenie do świata i percepcji Autora, dzięki czemu nasze postrzeganie zostaje wzbogacone o perspektywę ciekawego człowieka, od którego czuć moc i pozytywną energię. Polecam!

Magdalena Palmowska
Nauczycielka samoświadomości Kobiet, które chcą żyć w zgodzie z Sercem. Autorka książki „Zdrowa Nadzieja” i bloga Coaching Serca.

Dziękuję za głos rozsądku płynący z tak wielu fragmentów tej książki. Jako osoba, która wielokrotnie błądziła w świecie szeroko rozumianego skomercjalizowanego samorozwoju i duchowości, bardzo doceniam przedstawienie różnych jego aspektów – często problematycznych i potencjalnie szkodliwych – w sposób realistyczny i rzeczowy. Mam nadzieję, że pozycja ta pozwoli czytającym na zbudowanie podstaw do dalszych eksploracji narzędzi do zadbania o swoje zdrowie psychiczne, emocjonalne, fizyczne i duchowe.

Magdalena Palmowska
Autorka, edukatorka, magdabebenek.pl

Najnowsze posty