Calendar

August 2022
M T W T F S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Search:
May 11 2014

Acer – zadowolony bloger to dobry bloger [wyjazd z marką Acer]

Przywitanie

7 i 8 maja grono blogerów z całej Polski spotkało się na Śląsku, a mianowicie w Podzamczu k. Ogrodzieńca. Całe wydarzenie, zorganizowane i sponsorowane przez markę Acer, trwało 2 dni. Były to dwa nasycone dni spędzone w otoczeniu nowoczesnego designu i produktów Acer. Ja i Natalia pojechaliśmy wypożyczonym samochodem, a znany bloger kulinarny Jaja w Kuchni był za kierownicą – mega osoba! W samochodzie z  nami był również Robert z bloga Przejazdy. Ogólnie były wybrani blogerzy prowadzący blogi IT, kulinarne, modowe, parentingowe, podróżnicze, lifestyle’owe, muzyczne i wnętrzarskie.

Wyjazd Acer z blogerami Wydarzenie z Acer

Wyjazd i program wyjazdu był nieco tajemniczy. Wiedzieliśmy jedynie to, że będą jakieś aktywności i wiedzieliśmy również, że trzeba przywieźć ze sobą jakieś wygodne ubrania. To wszystko. Trzeba było ufać :) Pobudka o 5:00 i wyjazd wcześnie rano. Przywitali nas gorąco. Od samego początku wszystko było ustalone, wiedzieliśmy co, jak i gdzie.

 

Miejsce i sport ekstremalny

Pobyt mieliśmy w bardzo pięknym hotelu POZIOM 511 Design Hotel & SPA. Pokoje ogromne i bardzo gościnne, z których okien widać jedynie drzewa, liście, kwiaty i niebo. Na dworzu świeże powietrze nie do opisania, zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast, jakim jestem np. ja.

Wydarzenie z Acer Wydarzenie z Acer Wydarzenie z Acer

Niektóre atrakcje, które firma PR zorganizowała dla nas to wspinanie się po wysokich skałach, strzelanie z łuku i kuszą, jazdą terenówką na szalonych drogach… w niektórych miejscach moim zdaniem nachylenie dróg było wyższe niż 75-80%, czyli były prawie prostopadłe a samochód dał radę. Świetnie było jeździć takim samochodem po takich drogach. Nie, samochód nie przewrócił się  :) Koła były zawsze pod karoserią :) Były również inne gry i wyzwania do podjęcia, ale nie będę się rozpisywał :)

Wydarzenie z Acer Wydarzenie z Acer Wydarzenie z Acer Wydarzenie z Acer Wydarzenie z Acer Wydarzenie z AcerWydarzenie z AcerWydarzenie z Acer

 

Acer – Laptopy, Netbooki, Smartfony

Chcę być szczery. Pracowałem w największych na świecie korporacjach IT na różnych szczeblach przez wiele lat temat laptopów, tabletów i smartfonów jest mi bardzo bliski. Markę Acer znałem jako firmę produkującą laptopy, projektory, monitory i tablety, ale dzięki temu wydarzeniu dowiedziałem się o tym, że Acer to również smartfony. Cieszę się, że marka rośnie rozszerza swój rynek dzięki dywersyfikacji. Firma, która podejmuje takie działania musi być pewna siebie, a tym bardziej swoich produktów, bo w końcu to co decyduje o sukcesie to zadowolenie klientów. Jako osoba ze świata technologii zauważyłem (odrazu!) radykalną zmianę jeśli chodzi o design produktów, zwłaszcza laptopów. Teraz widać jak firma dba o każdy szczegół jeśli chodzi o wygląd i jakość obudowy. Od lat jestem “fanem” produktów firmy z Cupertino, bo wyróżniają się wyglądem i jakością (ale niestety też ceną – to też ważne), i dlatego bardzo trudno bym naprawdę polubił produkty innych firm. I po raz pierwszy mogę powiedzieć, że Acer ma (i będzie miała) naprawdę konkurencyjne produkty.

Tablet i Laptop Acer

Miałem okazję wziąć je do ręki, dotknąć i zobaczyć laptopy, tablety i smartfony, które niebawem będą w sprzedaży. I mogę powiedzieć, że mnie naprawdę zaskoczyły. Wyglądem już nie muszę powtarzać, dla niektórych jest to coś ważnego a dla innych nie. Ale specyfikacje techniczne i ‘usability’ są niemal ważne dla każdego posiadacza. Jeśli chodzi o laptopy/netbooki zwróciłem szczególną uwagę na te HD z dodatkową (podwójną) kartą graficzną – bardzo przydatna w obrócne zdjęć i filmów zarówno jak i dla graczy. Jeden z tych laptopów, który miałem okazję zobaczyć miał 2 oddzielne dyski twarde SSD – przy tym nie trzeb się rozpisywać :) Jeszcze zapamiętałem  Ultrabook Aspire S7-392, który ma ekran IPS WQHD (czyli jeszcze lepszy niż HD) i ma specjalną szklaną powłokę Gorilla Glass 2, ktora jest odporna na zarysowania i stłuczenie. To właśnie ten ultrabook posiada 2 SSD połączone w RAID 0.

A smartfony? Najlepiej jeżeli sami zobaczycie. Jak tylko będą w sprzedaży spróbujcie jakieś inne smarfony nie Acer, a potem spróbujcie te Acer. Zwróćcie uwagę na piksele, na jakość obrazu i dotyku. Zobaczycie, że sposób działania ekranu telefonów Acer jest ten właściwy. Czyli działa na dotyk, a nie jak na telefonach innych firm na nacisk palców. Próbowałem dużo telefonów na Androidzie i na Windowsie, ale te Acer się wyróżniają jakością ekranu i płynnością działania. Jak tylko macie możliwość spróbować smartfony Acer zobaczcie jak działają głośniki… cetyfikowane DTS! – kto wie co to jest DTS (lub spróbuje) ten doceni :)

 

Pochwały dla agencji PR

Do tej pory miałem okazję uczestniczyć na przeróżnych wydarzeniach, głównie modowych. Po zakończeniu pobytu w Podzamczu i po rozmowie z innymi blogerami mogę szczerzę i z pewnością powiedzieć, że to wydarzenie było naprawdę świetnie zorganizowane i wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Blogerzy są nieprzewidywalni. Piszą to co chcą, nawet jeżeli to coś negatywnego. Niektórzy potrafią pisać słowa krytyki w sposób kulturalny a inni po świńsku. Fakt jest, że nigdy nie wiadomo jak bloger przyjmie to co mu dane, przygotowane lub pokazane. Z mojego doświadczenia nie rzadko się zdarza, że jakaś firma PR zaprosi do współpracy jakiegoś blogera/blogerki i ta osoba potem w sposób bardzo świński (powstrzymuję się od innych słów) obraca się przeciwko ‘zleceniodawcy’.  Niestety tak to działa. Tak jest. Każda firma, która zaprasza do współpracy blogera musi się z tym liczyć. Wśród zadań agencji PR moim zdaniem jest równiez wybierać blogerów, którzy są szczerzy ale jednocześnie nie są skandalistami. Nie wiem czy była selekcja pod tym względem, ale skandalistów nie widziałem! Wszyscy wyglądały na osoby szczere, miłe i autentyczne.

Z mojego doświadczenia po każdym (lub prawie po każdym) wydarzeniu z uczestnictwem wielu blogerów, zawsze się znajdzie mała grupa osób, której coś się nie spodobało lub coś im nie dopisało. Ale tym razem tak nie było, uśmiech był u wszystkich od początku pobytu aż do końca. To pewnie coś oznacza. Agencja PR wie jak współpracować z blogerami i jak najlepiej zaprezentować produkty klienta.

Jeszcze jedna rzecz, na którą zwróciłem uwagę jest to, że WĘC PR dała radę połączyć ok 30 blogerów przez 2 całe dni a wiele innych agencji pr nie potrafi nawet zorganizować 2 godzinny meeting z 10 blogerami. Z mojego doświadczenia na różnych spotkaniach z blogerami jest jakaś osoba prowadząca i ludzie po wysłuchaniu nudnej lekcji, szybko się żegnają. W najlepszym wypadku są jakieś zadania dla blogerów, dobre jedzenie i wartościowe nagrody. Ale z tego co doświadczyłem brakuje tego ‘czynnika ludzkiego’. Blogerzy są zwykle rozdzieleni. Jeżeli się z kimś już zna to fajnie, jak nie to zwykle nie ma okazji nawiązać kontakt z innymi osobami. Na tym wyjeździe z Acer było inaczej, było ‘po ludzku’. Zorganizowali dla nas świetne gry i zdania, dzięki którym się wszyscy poznaliśmy, rozmawialiśmy, i to wszystko się udało bez sztuczności, wszystko było swobodne i bardzo naturalnie.

Nigdy bym nie myślał, że będę chwalić jakąś agencję PR. Zawsze myślałem, że jeśli trzeba kogoś/coś chwalić to firmę lub produkt końcowy. Ale tym razem myślę, że WĘC PR zasługuje na wielkie brawa. Zorganizować 2 dni dla ok 30 znanych blogerów z różnych dziedzin z całej Polski trzymając ich poziom zadowolenia na wysokim poziomie to już naprawdę szkoła wyższa.

 

Jednocześnie pozdrawiam serdecznie wszystkich innych blogerów, których poznałem. Oto niektórzy z nich:

 • Asia z Book Me a Cookie
 • Robert Marczak
 • Marcin Kuc z Jaja w Kuchni
 • Mieszko Krzykowski z PCLab.pl
 • Ula Michalak z Interiors Desing
 • Aleksandra Bogusławska z Duże podróże
 • Robert Małecki z Przejazdem
 • Malwina z Bakusiowo
 • Karolina z Mama na Szpilkach
 • Malwina z Malvina Pe
 • Martyna z Maddinka
 • Monika z Mo Bloguje
 • Natalia z Glamourina
 • Joanna z Szafa Sztywniary
 • Tomasz Popielarczyk z Antyweb.pl & Recenzator
 • Kamil Brzeziński  z Metroblog.pl
 • Szymon Adamus z ObywatelHD
 • Michał Rogowicz z otabletach.pl
 • Katarzyna Pura z tabletowo.pl
 • i wszystkich innych wspaniałych ludzi!

Wydarzenie z AcerWydarzenie z Acer Wydarzenie z AcerWydarzenie z Acer
hotel-poziom-511-acer

0 Comments
Share Post
No Comments

Post a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.